Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy w Klinice Center-Dent Koszalin

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy – glikozoaminoglikan (rodzaj polisacharydu) to związek, który wiąże wodę w naskórku. Może on być bezpiecznie stosowany bez konieczności wykonywania testów skóry. W skórze ludzkiej kwas ten jest składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej. W młodej skórze kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, co gwarantuje jej sprężystość i brak zmarszczek.
dentysta-koszalin-dr-anna-dziurewicz-gora
Z wiekiem ilość kwasu maleje. W późniejszym czasie skóra człowieka się starzeje, traci zdolność wiązania wody i powstają zmarszczki. Jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać ok. 250 cząsteczek wody.
Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek, jest preparatem syntetycznym, co znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia objawów alergii.

Zapewnia nam dużą wygodę, gdyż nie wymaga wcześniejszej próby uczuleniowej. Unikatowe właściwości tego kwasu powodują, że stanowi on jeden z głównych składników w produkcji ekskluzywnych środków farmaceutycznych takich jak roztwory o właściwościach elastycznych stosowane w chirurgii oczu i elastyczne uzupełnienia użyteczne w leczeniu schorzeń ortopedycznych.

Cząsteczki kwasu hialuronowego zanikają w miarę upływu lat. Zabieg wypełnienia zmarszczek polega na udostępnieniu zastępczego źródła kwasu hialuronowego, aby przywrócić satysfakcjonujące nawilżenie tkanek skóry, które jest niszczone przez załamania skórne, powstałe na skutek ekspresji twarzy.

Za pomocą kwasu hialuronowego można wypełnić zapadnięte policzki i złagodzić kontury twarzy, wypełnić zmarszczki i drobne bruzdy, powiększyć i przemodelować kształt ust, jednocześnie nawilżając i ujędrniając ich delikatny naskórek, ożywić i poprawić koloryt cery, zapobiec powstawaniu zmarszczek i drobnych bruzd, nawet w okolicach ciała o najdelikatniejszej skórze, takich jak szyja i dekolt.
dentysta-koszalin-dr-anna-dziurewicz-gora

Opis zabiegu

Zabieg polega na podaniu preparatu w kilku-kilkunastu miejscach. Trwa około kwadransa. Stosuj się znieczulenie miejscowe. Nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pracy. Jeśli czasem pojawi się delikatny obrzęk i zaczerwienienie, zniknie po 2-3 dniach.

Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Każde olejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.

Zabiegi wygładzania zmarszczek kwasem hialuronowym są bardzo skuteczne, dają natychmiastowe efekty, niemniej jednak nie są to zabiegi, które wykonujemy raz na zawsze. Po 6-12 miesiącach preparaty kwasu hialuronowego stopniowo podlegają degradacji na dwutlenek węgla i wodę i ulegają całkowitemu wchłonięciu. Należy wówczas zabieg powtórzyć, co z jednej strony uznać można za wadę, z drugiej zaś za zaletę, ponieważ dzięki temu są to zabiegi całkowicie bezpieczne. Dają gwarancję, że po jakimś czasie efekt minie i nie spowoduje trwałej zmiany w wyglądzie twarzy. Proces ten jest więc w stu procentach odwracalny w czasie.
kwas-hialuronowy-na-twarz-efekty

Porady dla Pacjentów po zabiegu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego:

Pacjenci po zabiegu ostrzykiwania kwasem hialuronowym mogą prowadzić normalny tryb życia. Jedynym ograniczeniem jest zakaz opalania się (naturalnego i w solarium) oraz korzystania z sauny i łaźni parowej przez 2 tygodnie po zabiegu. W przypadku podania kwasu hialuronowego w usta lub okolice ust przez 24 godziny nie należy pić gorących płynów i spożywać gorących potraw. W razie zsinień zalecane jest wcieranie preparatu Auriderm XO i doustne stosowanie Rutinoscorbinu (3 x 2 tabl).

Kwas hialuronowy nie może być stosowany:

  • do korekcji bardzo płytkich zmarszczek,
  • do innych iniekcji niż śródskórnych,
  • w połączeniu z peelingami i leczeniem laserem,
  • jeśli Pacjent ma chorobę skórną, stan zapalny lub infekcję w miejscu zabiegu, lub jego okolicy,
  • u Pacjentów ze znaną wrażliwością na kwas hialuronowy,
  • ze względu na możliwe interakcje z innymi wypełniaczami, co nie było przedmiotem badań – nie zaleca się wstrzykiwać kwasu w miejscach, gdzie znajduje się inny wypełniacz,
  • u Pacjentek w ciąży, karmiących piersią oraz u dzieci.
dobry-dentysta-koszalin

Biostymulatory tkankowe:

Biostymulatory tkankowe to grupa substancji, które wpływają na procesy regeneracji tkanek i poprawę ich jakość. Są one stosowane w medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej, dermatologii. Pozwalają one na poprawę kondycji skóry, redukcję zmarszczek, zwiększenie jej elastyczności oraz regenerację uszkodzeń. W skład biostymulatorów tkankowych najczęściej wchodzą substancje naturalnie występujące w organizmie, między innymi kwas hialuronowy. Stosowanie biostymulatorów tkankowych nie powoduje trwałych zmian w organizmie, a efekty ich działania są widoczne przez kilka miesięcy lub nawet kilka lat.
  • Biostymulatory tkankowe mogą być stosowane w różnych okolicach ciała, takich jak twarz, szyja, dekolt, ręce. Są one szczególnie polecane osobom z widocznymi oznakami starzenia, takimi jak zmarszczki, utrata elastyczności skóry.
  • Stosowanie biostymulatorów tkankowych wymaga precyzyjnej techniki i wiedzy specjalisty. Zabieg powinien być przeprowadzony przez doświadczonego lekarza, który dobierze odpowiednią dawkę i rodzaj substancji, dostosowując je do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
Biostymulatory tkankowe to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Ich stosowanie pozwala na poprawę jakości i kondycji tkanek, redukcję zmarszczek oraz przyśpieszenie procesów regeneracji.
kwas-hialuronowy-koszalin
Center-Dent Koszalin

Ceny usług

Medycyna estetyczna

Zabiegi kwasem hialuronowym / usuwanie zmarszczek, modelowanie ust
Cena uzależniona od ilości ml preparatu
Powiększanie i modelowanie ust
700 zł za 1 ml preparatu
Bruzdy nosowo-wargowe
700 zł
Zmarszczki wokół ust, inne
700 zł
Mezoterapia - Osocze PRF – twarz
500 zł
Mezoterapia - Osocze  PRF – twarz + szyja
800-1000 zł
Mezoterapia - Osocze  PRF – twarz + szyja + dekolt
1000-1500 zł
Botoks
od 600 zł
Dentysta Koszalin

Usługi stomatologiczne

Wybierz termin wizyty już teraz

Umów się na wizytę:

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu umówienia wizyty lub uzyskania szczegółowych informacji na temat naszych usług stomatologicznych.  Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach pracy gabinetu. Nasz przyjazny personel zawsze chętnie pomoże i udzieli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Do zobaczenia w naszym gabinecie!
Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
ups! Coś poszło nie tak podczas wysyłania wiadomości.