Botoks

Botoks w Klinice Center-Dent Koszalin

Botoks

Zapewne słyszałaś o zabiegach z wykorzystaniem botoksu. Ta metoda zrobiła oszałamiającą karierę w ostatnich latach. Botoks to toksyna botulinowa, dawniej znana głównie pod nazwą jadu kiełbasianego i niekojarząca się z niczym dobrym. Na szczęście te czasy minęły i teraz możesz cieszyć się z efektów, jakie daje zastosowanie botoksu.

Jak działa botoks?

Toksyna botulinowa wytwarzana jest przez pałeczki Clostridium botulinum. Botoks hamuje przekazywanie bodźców z nerwów do mięśni. Działanie obejmuje zasięgiem tylko mięsień, do którego wstrzyknięty został botoks. Taki mięsień przestaje się kurczyć, a skóra na nim marszczyć. Efekt zaczyna się pojawiać stopniowo. Co ważne funkcje mięśnia wracają po około 4 – 6 miesiącach. Zabieg należy wtedy powtórzyć. Decydując się na botoks w profesjonalnym gabinecie takim jak nasz, gdzie zabieg wykonywany jest przez lekarza, nie musisz obawiać się efektu maski! Zmarszczki znikną, ale nie zmienią się rysy Twojej twarzy.

Botoks remedium na zmarszczki

Botoks najczęściej kojarzy się z usuwaniem zmarszczek. I nic dziwnego, bo w ten sposób jest najczęściej używany. Stosuje się go też profilaktycznie, tak by zmarszczki nie miały szansy powstać. Jednym z najpopularniejszych miejsc podania botoksu jest czoło. Ma to związek z powstawaniem zmarszczek mimicznych, szczególnie tak zwanej „lwiej zmarszczce”. Kolejnym obszarem są zmarszczki w kącikach zewnętrznych oczu, czyli „kurze łapki”.
botoks-koszalin

Inne zastosowania botuliny

Pozbywanie się niechcianych bruzd na skórze, to niejedyny sposób zastosowania botoksu w medycynie. Z powodzeniem jest wykorzystywany do leczenia różnych schorzeń. Coraz bardziej powszechnym problemem jest bruksizm. Polega on na mimowolnym zgrzytaniu zębami, szczególnie w czasie snu. Osoby nim dotknięte mają problem z prawidłowym snem, pękającym szkliwem, różnego rodzaju bólami głowy, szczęki i żuchwy. Zdecydowanie najpoważniejszą konsekwencją jest ścieranie się zębów. Aby temu zapobiec, podaje się botoks w mięsień dolnej linii żuchwy.

Kolejną przypadłością, w której może pomóc podanie toksyny botulinowej, jest nadpotliwość. Botoks podaje się w miejsca, gdzie pot produkowany jest nadmiernie. Głównie są to pachy, stopy i dłonie. Gruczoły potowe zostają porażone i nie wydzielają potu. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy.

Jak prawidłowo przygotować się do zabiegu podania botoksu?

Zabieg jest małoinwazyjny i trwa krótko, wobec tego odpowiednie przygotowanie się nie jest zbyt uciążliwe. Oto kilka zasad, do których należy się zastosować:
 • Przed zabiegiem nie pal papierosów i nie pij alkoholu.
 • Nie przyjmuj aspiryny ani leków powodujących rozrzedzenie krwi
 • Nie opalaj się w solarium ani na świeżym powietrzu
 • Zrezygnuj z wysiłkowej aktywności fizycznej, takiej jak treningi na siłowni
 • Oczyść skórę z makijażu i innych kosmetyków
botox-koszalin-cennik

Jak wygląda podanie botoksu?

Najpierw zaprosimy Cię na fotel, zabieg odbywa się w pozycji siedzącej. Całość będzie trwać około 5-10 minut w zależności od miejsca podania. Nie musisz obawiać się bólu. Igła jest bardzo cienka, iniekcja przypomina lekkie ugryzienie przez owada np. mrówkę. Botoks zaczyna działać po 2-3 dniach od zabiegu. Pełen efekt dostrzeżesz po około 10-14 dniach. Po wstrzyknięciu przez 4-5 godzin nie wolno leżeć ani się schylać. Na 2-3 dni zrezygnuj z aktywności fizycznej i picia alkoholu. Unikaj też słońca i gwałtownych zmian temperatury. Nie stosuj maseczek, peelingów i innych kosmetyków, postaraj się ograniczyć ruchy mimiczne twarzy.

Przeciwskazania do zabiegu:

 • ciąża i karmienie piersią
 • przewlekłe choroby autoimmunologiczne
 • niewydolność serca i nerek
 • choroby nowotworowe
 • choroby układu nerwowego, np. choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona
 • przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych
dobry-dentysta-koszalin
Center-Dent Koszalin

Ceny usług

Medycyna estetyczna

Zabiegi kwasem hialuronowym / usuwanie zmarszczek, modelowanie ust
Cena uzależniona od ilości ml preparatu
Powiększanie i modelowanie ust
700 zł za 1 ml preparatu
Bruzdy nosowo-wargowe
700 zł
Zmarszczki wokół ust, inne
700 zł
Mezoterapia - Osocze PRF – twarz
500 zł
Mezoterapia - Osocze  PRF – twarz + szyja
800-1000 zł
Mezoterapia - Osocze  PRF – twarz + szyja + dekolt
1000-1500 zł
Botoks
od 600 zł
Dentysta Koszalin

Usługi stomatologiczne

Wybierz termin wizyty już teraz

Umów się na wizytę:

Zapraszamy do kontaktu z nami w celu umówienia wizyty lub uzyskania szczegółowych informacji na temat naszych usług stomatologicznych.  Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach pracy gabinetu. Nasz przyjazny personel zawsze chętnie pomoże i udzieli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Do zobaczenia w naszym gabinecie!
Dziękujemy! Twoja wiadomość została wysłana!
ups! Coś poszło nie tak podczas wysyłania wiadomości.