Chirurgia stomatologiczna

Chirurg stomatolog Koszalin

Chirurgia stomatologiczna

Współczesna chirurgia stomatologiczna oferuje wiele skutecznych metod leczenia i uzupełniania braków uzębienia, które przynoszą ulgę pacjentom, dla których tradycyjne metody nie są wystarczające. W ramach naszej oferty przeprowadzamy zabiegi chirurgiczne bezboleśnie dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego lub całkowitej narkozy. Zabiegi chirurgiczne są zwykle jednym z etapów kompleksowego leczenia implantologicznego, protetycznego lub ortodontycznego.

W Center-Dent mamy doświadczenie w wykonywaniu skomplikowanych operacji chirurgicznych. Wprowadzamy do naszej pracy najnowsze i sprawdzone technologie oraz zatrudniamy najlepszych specjalistów i techników. W naszej klinice przeprowadzamy szereg zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, w tym m.in.:

Implantologia

Nowoczesna metoda odtwarzania brakujących zębów, polegająca na osadzeniu implantu, na którym osadza się koronę protetyczną. W ten sposób pacjent może cieszyć się naturalnie wyglądającym i funkcjonującym zębem. Więcej informacji na ten temat znajduje się w zakładce Implanty.

Ekstrakcje

Usuwanie zębów, które nie poddają się leczeniu zachowawczemu. Jest to często konieczne ze względów zdrowotnych lub ortodontycznych.

Leczenie suchego zębodołu

Powikłanie występujące po ekstrakcji zęba, które polega na tym, że w pustym zębodole nie tworzy się skrzep, co utrudnia gojenie się rany pooperacyjnej.
implanty-zebow-koszalin
koszalin-stomatolog-dzieciecy

Resekcja wierzchołka korzenia zęba

Konieczne w przypadku niepowodzenia leczenia endodontycznego. Polega na usunięciu wierzchołka korzenia i wypełnieniu kanału korzeniowego materiałem biokompatybilnym.

Hemisekcja

Zabieg polegający na usunięciu w znieczuleniu jednego lub więcej korzeni zniszczonego, lub złamanego zęba, przy pozostawieniu w jamie ustnej pozostałych korzeni, które zwykle wymagają odbudowy protetycznej.

Regeneracja tkanek kostnych

Niezbędna przy zaawansowanych odbudowach kości szczękowych oraz w zabiegach podnoszenia części zębodołowej wyrostka. W Center-Dent stosujemy przeszczep tkanki autogennej lub biomateriały, które zastępują naturalną kość. Takie zabiegi chirurgiczne są niezbędne do zapewnienia solidnej bazy dla implantów zębowych lub uzupełnień protetycznych.
wyrywanie-zebow-pod-narkoza-koszalin

Podnoszenie dna zatoki szczękowej

To zabieg chirurgiczny, który polega na podniesieniu błony śluzowej zatoki szczękowej i wprowadzeniu do niej materiału, który zwiększa jej objętość. Zabieg ten jest wykonywany u Pacjentów z zanikiem kości szczęki, który powoduje obniżenie dna zatoki i utrudnienie założenia implantów zębowych. Po zabiegu pacjenci muszą przestrzegać kilku zaleceń, takich jak unikanie silnego parcia powietrza przez nos, zapobieganie infekcjom i unikanie dużych wysiłków fizycznych.

Usuwanie zatrzymanych ósemek

To również zabieg chirurgiczny, który polega na usunięciu ósemek, które nie wyrzynają się samodzielnie. Zatrzymane ósemki mogą powodować wiele problemów, takich jak ból, zapalenie dziąseł, przemieszczenie zębów i infekcje. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od potrzeb Pacjenta. Po zabiegu Pacjenci muszą przestrzegać zaleceń, takich jak unikanie żucia twardych pokarmów przez kilka dni, przemywanie jamy ustnej specjalnym płynem i stosowanie leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
narkoza-u-dentysty

Center-Dent Koszalin

W gabinecie Center-Dent oferujemy kompleksowe usługi z zakresu nowoczesnej chirurgii stomatologicznej. Nasi specjaliści posiadają niezbędne kwalifikacje i doświadczenie w wykonywaniu skomplikowanych zabiegów. Stosujemy najnowocześniejsze technologie oraz zapewniamy wysoką jakość usług. Nasze zabiegi są przeprowadzane w bezbolesny sposób, z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego lub pełnej narkozy.

Jesteśmy specjalistami w zakresie implantologii, ekstrakcji zębów, resekcji wierzchołka korzenia, hemisekcji oraz regeneracji tkanek kostnych. Służymy również pomocą przy leczeniu suchego zębodołu oraz przygotowujemy jamę ustną do protezowania.

Zapraszamy do naszego gabinetu Center-Dent na nowoczesną i bezbolesną chirurgię stomatologiczną, która pozwoli Ci na odzyskanie pięknego i zdrowego uśmiechu!
Center-Dent Koszalin

Ceny usług

Chirurgia stomatologiczna

Ekstrakcja zęba jednokorzeniowego / założenie szwów dodatkowo płatne
300 zł
Ekstrakcja zęba wielokorzeniowego / założenie szwów dodatkowo płatne
od 300 zł
Opatrunek chirurgiczny z założeniem szwów
100 zł
Dłutowanie zęba zatrzymanego
od 350 zł
Usunięcie "ósemki"
od 400 zł
Resekcja wierzchołka zęba jednokorzeniowego
od 600 zł
Plastyka połączenia z zatoka szczękową
500 zł
Resekcja wierzchołka zęba wielokorzeniowego
od 600 zł
Wyłuszczenie torbieli
od 500 zł
Szycie
w cenie
Nacięcie ropnia
200 zł
Odsłonięcie zęba ze wskazań ortodontycznych
od 600 zł
Zabieg płatowy / 3-4 zęby
600 zł
Uzupełnienie kieszonek kostnych materiałem kościotwórczym / 3-4 zęby
900-1400 zł
Użycie własnego osocza
300-400 zł
Podniesienie zatoki
1000-4000 zł
Podcięcie wędzidełka wargi lub języka
od 250 zł
Zdjęcie szwów / cena uzależniona od rodzaju zabiegu, oraz czy są to Pacjenci Center-Dent
0-50 zł
Zdjęcie szwów po zabiegach wykonanych w innych placówkach
50-100 zł
Dentysta Koszalin

Usługi stomatologiczne